festival krátkometrážních filmů 7. – 9. září 2018EN

Profil festivalu

Profil festivalu

Rádi bychom Vám blíže ukázali, co jsme zač! Získejte podrobnější informace a poznejte náš festival z blízka.

KRÁTCE, ALE INTENZIVNĚ!

Mezinárodní filmový festival KRAŤASY je, jak už samotný název napovídá, multižánrovým festivalem krátkometrážních filmů. V krátkém čase dokáže návštěvníkům festivalu ukázat široké spektrum různých filmových žánrů. Zaměřuje se především na propojení práce "filmařů" s širokou veřejností. Samotní autoři mají možnost prezentovat svoji tvorbu, jednotlivé záběry, vize a návštěvníci mají příležitost nejen zhlédnout samotný snímek, ale získat i další cenné informace, případně pochopit záměr autora.

V rámci festivalu se může zapojit naprosto každý. Jediným naším omezením je délka snímku, která by neměla překročit 30minutovou hranici. Snímek tedy může zaslat opravdu kdokoli. Filmů se již v minulém ročníku sešlo nespočet. Výběr, který je možné zhlédnout veřejně na filmovém festivalu, je výstupem práce předvýběrové komise. Jelikož je ale projekční čas značně omezen, toto uskupení odborníků má za úkol vybrat ze širokého spektra právě nejlepší z nabízeného. Z této selekce je sestaven program, do kterého jsou přizváni samotní tvůrci.

OCENĚNÍ

V rámci festivalu udělíme nejlepším filmům hned tři ceny. Hlavní cenu festivaluuděluje odborná porota, která se skládá z profesionálů působících ve filmovém průmyslu. Cena veřejnosti je udělena smímku, který nejvíce zaujme přítomné diváky, kteří mají možnost během celého průběhu festivalu o filmech hlasovat a rozhodnout tak o jejich umístění. V neposlední řadě je udělováno ocenění města Pelhřimov.

A na co se výherci vlastně mohou těšit? Snažíme se nabídnout co nejvíc. Kromě festivalové sošky a diplomu disponujeme s hodnotými cenami. Výherci získají např. vouchery na zapůjčení profesionální filmové techniky a další odměny, které využije každý filmař. To vše od oficiálních sponzorů a partnerů akce.

POROTA

Porotcovská křesla každý rok obsazují filmoví profesionálové. Aby nebyl názor subjektivní, je kladen důraz na její různorodé složení. V porotě obvykle zasedají historici, kritici, režiséři, kameramané, dokumentaristé, herci, scénáristi a vlastně všichni, kteří mají ze svého profesního pohledu co říci. Aby ale byl názor poroty relevantní, je zde zapotřebí mít zde hlas lidu. Tímto členem poroty se můžeš stát i ty, na základě vyplnění jednoduchého kvízu. Více informací zde.